İstanbul Defterdarlığı
T.C. MALİYE BAKANLIĞI İSTANBUL DEFTERDARLIĞI WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ
 • Ana Sayfa
 •    Bu siteyi kullandığınızda, aşağıdaki şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılacaksınız.

     İstanbul Defterdarlığı web sitesi, sitede yayınlanan bilgilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda hiçbir kişi, kurum ve kuruluşa hiçbir taahhüdde bulunmamaktadır. Kullanıcılar, bu sitede yayınlanan bilgilerin kullanımı sonucunda doğrudan veya dolaylı bir kayıp veya zarar doğması halinde, bu durumun İstanbul Defterdarlığı’na hiçbir borç, sorumluluk veya mükellefiyet yüklemeyeceğini açık olarak kabul etmiş sayılırlar.

     İstanbul Defterdarlığı web sitesinde yer alan kanun, KHK, yönetmelik, tüzük, tebliğ, talimat, soru ve cevap gibi her türlü metin, kamu hukukunda adli ve idari merciler nezdinde hukuki delil niteliğine haiz olmayıp, bilgilendirme ve yön verme amaçlıdır. Söz konusu yasal düzenlemelerin hukuki delil sayılabilmesi için Defterdarlığımızdan yazılı görüş alınması gerekmektedir.

     İstanbul Defterdarlığı web sitesinde yer alan bütün metinler ve hizmetler önceden kullanıcılara bildirimde bulunulmaksızın düzeltilebilir, değiştirilebilir ya da kaldırılabilir.

     Sitede olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten, site aracılığıyla bağlantı yapılarak ulaşılan herhangi bir web sitesine girilmesi ve bunların kullanımından doğabilecek zararlardan dolayı İstanbul Defterdarlığı hiçbir ad ve nam altında sorumluluk yüklenemez. Sitede yayınlanan bilgilere göre yapılan işlemler ve alınan kararlardan doğan tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.

     Bu sitede kullanılan tasarım, resim, veri tabanı v.b. eserler, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu uyarınca koruma altındadır.

     Kullanıcıların, ileride söz konusu şartları okumamış veya okuyup da bunlara uygun davranmamış olmalarından kaynaklanabilecek her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin taleplerinde; İstanbul Defterdarlığı web sitesi'nin, bu sitenin içeriğini hazırlayanların, tasarlayanların, çalışanların, yetki ve görevlendirilmiş olan diğer kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

   
   İletişim Bilgileri:
   Adres: İstanbul Defterdarlığı - Alemdar Mah.
   Ankara Cad. Hükümet Konağı Sk. No:11
   34110 Cağaloğlu - Fatih / İSTANBUL
   Tel : +90 212 402 40 00
   Fax: +90 212 522 04 00
   e-mail: istanbuldef@maliye.gov.tr